02/08/23
W piątek 4 sierpnia 2023 r. z TMZW zobacz Koksownię Radlin!
 
W ramach letnich "Dni na Ziemi Wodzisławskiej" z TMZW zapraszamy w piątek 4 sierpnia 2023 r. o godzinie 17:00 na zwiedzenie z przewodnikiem Koksowni w Radlinie wszystkich naszych członków i sympatyków.
 
Chcesz dowiedzieć się jak wygląda produkcja koksu, do czego jest on potrzebny? Na te i wiele innych pytań możesz uzyskać odpowiedź już w najbliższy piątek. Zapraszamy do odwiedzin Koksowni Radlin.
 
Jest to jeden z najstarszych nieprzerwanie pracujących zakładów ziemi wodzisławskiej. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Koksowni w najbliższy piątek będziemy mogli zobaczyć jak obecnie funkcjonuje ten zakład pracy.
 
Spotkanie rozpoczniemy przed bramą wjazdową zakładu przy ul. Hutniczej w Radlinie o godzinie 17:00 po czym z przedstawicielami Koksowni Radlin zwiedzimy zakład.
 
UWAGA:
Wejście na teren zakładu wyłącznie do osób, które zgłoszą swoje uczestnictwo i będą posiadały dokument potwierdzający tożsamość.
 
Osoby, które chciałby uczestniczyć w wydarzeniu muszą więc najpóźniej do piątku 4 sierpnia 2023 r. do godziny 12:00 wysłać do nas maila na adres: wodzislawtmzw@wp.pl
 
W mailu należy podać dane osobowe (imię i nazwisko) oraz opcjonalnie numer telefonu kontaktowego.
Można zapisać osoby z rodziny. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką pełnoletnich prawnych opiekunów (maksymalnie dwie osoby na jednego opiekuna).
 
Obowiązuje limit osób - ilość miejsc ograniczona. O wpisie na listę zwiedzających decyduje kolejność zgłoszeń (wpływ e-maila na naszą skrzynkę). W celu potwierdzenia prześlemy Państwu zwrotną wiadomość potwierdzającą. W czasie wejścia należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.
 
 
EDYCJA 3.08.2023 godz. 10:15:
 
Ze względu na ogromne zainteresowanie z przykrością informujemy, że nie ma już niestety wolnych miejsc na zwiedzanie Koksowni. Osoby które otrzymały od nas wiadomość potwierdzającą zapraszamy jutro do Radlina.

 

Wraz z TMZW zobacz Koksownię Radlin

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej herb