06/12/22
Ostatni w tym roku numer Herolda Wodzisławskiego już jest
 
W siedemdziesiątym numerze Herolda Wodzisławskiego, głównym tematem jest 100-lecie Odry Wodzisław. W jubileuszowym numerze znajdziecie więc artykuł o 100. rocznicy wodzisławskiego klubu. Ponadto piszemy o otoczeniu Pałacu Dietrichsteinów czyli Parku Zamkowym w Wodzisławiu, 200. rocznicy Wielkiego Pożaru Miasta Wodzisławia, wspominamy Jana Stolarza, tradycyjnie publikujemy też komunikaty i wiadomości TMZW. Dodatkowo w piątej części dziejów wodzisławskiej służby zdrowia, Piotr Hojka pisze o początkach pogotowia ratunkowego w Wodzisławiu Śląskim.
 
Piotr Hojka: VfR Loslau i Odra Wodzisław
Uroczyste obchody 100-lecia włączenia Wodzisławia do Polski
Park Zamkowy w Wodzisławiu
Robert FurtakWspomnienie o Janie Stolarzu
Piotr Hojka: Z dziejów wodzisławskiej służby zdrowia cz. 5. Początki pogotowia ratunkowego w Wodzisławiu Śląskim
Wielki pożar miasta Wodzisławia w 1822 roku - 200. rocznica
O ratunek dla wodzisławskiej stacji kolejowej
 
Prosimy wszystkich sympatyków TMZW i czytelników Herolda Wodzisławskiego o wpłaty/darowizny na rzecz wydawania Herolda Wodzisławskiego na numer konta: 88 84360003 0101 0400 0589 0002 (Mikołowski Bank Spółdzielczy) z dopiskiem "Herold".
Wpłaty te pozwolą na wydruk Herolda Wodzisławskiego, który trafi do bibliotek, muzeów i placówek kultury oraz osób niekorzystających z Internetu.
 
Drukowany Herold dostępny jest darmowo w ograniczonej ilości dla członków i darczyńców oraz instytucji (w tej sprawie można kontaktować się z TMZW). Wersja online jest dostępna TUTAJ.
 
Redaktorami wydania są Piotr Hojka i Piotr Sidor. Okładkę tradycyjnie zaprojektował Piotr Sidor.

Herold Wodzisławski nr 70 3/2022

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej herb