12/05/20

Ukazał się nowy numer Herolda Wodzisławskiego, a w nim przeczytacie następujące artykuły:

 

  • Kazimierz Mroczek: Przyczynki do dziejów kolei żelaznych w Wodzisławiu na Górnym Śląsku

 

  • Krzysztof Witosz: W oczekiwaniu na to, co nieuchronne. III batalion Samoobrony Powstańczej wobec niemieckich prowokacji i przygotowań do konfliktu zbrojnego

 

  • Piotr Sidor: Wybrane problemy związane z akcją osadniczą w Wodzisławiu Śląskim i powiecie rybnickim po drugiej wojnie światowej

 

  • Piotr Hojka: Początki ochrony przeciwpożarowej na terenie Wodzisławia

 

 

    

Ponadto: komunikaty TMZW, rzeźba Utopka Zeflika w wykonaniu Piotra Solisa oraz czy najstarsze     koło w Polsce pochodzi z ziemi wodzisławskiej?

 

 

Drukowanego Herolda znajdziecie w Galerii Art Wladislavia przy Rynku nr 20. Z uwagi na pandemię koronawirusa należy wcześniej umówić się na wizytę w TMZW.

 

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do pisania i nadsyłania tekstów do kolejnego numeru Herolda. Apelujemy również o wsparcie finansowe dla wydawania Herolda.

Każda wpłata na numer konta 88 84360003 0101 0400 0589 0002 z dopiskiem "Herold", będzie przekazywana na wydruk czasopisma. Wszelkie darowizny pomogą temu aby Herold mógł ukazywać się drukiem w większej ilości i docierał do bibliotek oraz osób niekorzystających z sieci internetowej. Zachęcamy również do kontaktu osoby i firmy, które wspierając wydawanie Herolda Wodzisławskiego w zamian uzyskają reklamę na łamach czasopisma.

 

Dziękujemy Drukarni LEGIS z Wodzisławia Śląskiego, za wsparcie w wydrukowaniu bieżącego numeru.

 

Herold Wodzisławski nr 63 1/2020 online dostępny jest TUTAJ

 

 

 

Herold Wodzisławski nr 1(63) 2020

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej herb